W walce ze stresem i zmęczeniem – kilka kropel by poczuć się lepiej

Życie potrafi być niezwykle ekscytujące, praca, nowe wyzwania, zainteresowania, miasto, pośpiech. To wszystko może być również powodem ogromnego stresu, zmęczenia i przepracowania. Oto nasza propozycja jak pomóc sobie i poczuć spokój i regenerację sił – mgiełka antystresowa.

Zapach

Żyjemy w niezwykle ciekawych czasach. Szczególnie kobiety, które mają wreszcie szansę odnosić sukcesy, kształcić się, rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania. Badania pokazują, że kobiety, są najbardziej narażone na negatywne skutki stresu. Jesteśmy wielozadaniowe, z powodzeniem wykonujemy wiele rzeczy na raz, to powoduje przemęczenie i frustrację. Chcąc czerpać z życia jak najwięcej musimy zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Dobrym rozwiązaniem są wyjazdy regenerujące z dobrą dietą i ćwiczeniami, joga, spacery, czas tylko dla siebie. Warto też skorzystać, z coraz bardziej popularnej, aromaterapii.

Większość z nas nie ma ochoty rezygnować z ulubionych perfum i smarować się olejkami na codzień. Dlatego stworzyłyśmy mgiełkę antystresową, którą możesz stosować w odpowiednim dla siebie momencie, by poczuć ulgę i odzyskać siły.

Earth Spirit – mgiełka antystresowa

Jako nauczycielki jogi, mamy, redaktorki serwisu life style-owego, miałyśmy potrzebę posiłkowania się aromaterapią. Olejki eteryczne pomagają w leczeniu przeziębień, pomagają w usypianiu, dodają energii i wiele wiele więcej. Starając się nie poddać stresującym warunkom i pomagając naszym dzieciom w stresujących momentach w szkole, stworzyłyśmy mgiełkę z olejków eterycznych, która przynosi ulgę w stresie, dodaje sił, zapobiega przemęczeniu.

Można ją stosować w momentach dużego stresu, rozpylając na twarz, ubranie, okolice miejsca pracy. Można stosować na matę do jogi przed ćwiczeniami (jeżeli jesteśmy na zajęciach zawsze możemy mieć buteleczkę earth spirit przy sobie), lub przed relaksacją (wówczas zapach będzie nam się dodatkowo kojarzył z tą kojącą chwilą praktyki). Mgiełkę Earth Spirit można rozpylić na poduszkę, pościel, piżamę, tak by uspokajające i regenerujące właściwości olejków służyły nam przy zasypianiu i w czasie snu.

Olejki

W mgiełce Earth Spirit znajdziecie:

  • olejek lawendowy – zmniejsza zdenerwowanie, pomaga zasypiać i sprawia, że sen jest bardziej regenerujący i spokojniejszy, zmniejsza napięcie i stres
  • olejek pomarańczowy – wzmacnia układ odpornościowy, oczyszcza organizm, dodaje energii umysłowi i ciału
  • olejek geraniowy – pomaga uspokoić nerwy i zmniejsza stres
  • olejek rozmarynowy – pomaga zredukować napięcie nerwowe i zmęczenie

Dodaj komentarz